Vyspite sa do ružova

Vyspite sa do ružova

Reklamy v teleshoppingu vychvaľujú do nebies rôzne matrace, spôsobmi, akým ľudia ani sami nerozumejú, no napriek tomu si ich kúpia. Hovoria tam o rôznych špeciálnych materiáloch, povrchoch, poťahoch a vyzdvihujú ich vlastnosti, ktoré sa často zdajú až príliš dobré na to, aby boli pravdivé. Je však na matracoch naozaj čo toľko vychvaľovať? Áno aj nie, no pri výbere matraca by ste sa rozhodne mali spoliehať len na to, čo sadne vám napríklad na základe toho, v akej polohe spíte a iných premenných.

biela posteľ

Kúpa matraca nie je niečo, čo robíme každý piatok, ako nákup potravín. Matrace majú už naozaj dlhú životnosť, a preto keď už je čas zaobstarať si nový, mali by ste si to dobre premyslieť. Nie je totiž matrac ako matrac a mnohé problémy, ako nespavosť, či bolesti chrbta a krížov by mohol vyriešiť jednoducho matrac prispôsobený pre vaše potreby.

Ako si teda ten správny matrac pre vás vybrať? V prvom rade sa sami seba spýtajte otázku, v akej polohe spíte najčastejšie. Od toho totiž závisí, aká tvrdosť matraca vám bude vyhovovať. Pokiaľ napríklad spíte najčastejšie na boku, mali by ste siahnuť po mäkšom matraci a naopak, ak preferujete spánok na chrbte, mali by ste si vybrať z tých tvrdších.

posteľ v spálni

Okrem tvrdosti matraca je dôležité aj to, aby bol matrac kompatibilný s roštom vašej postele. Matrace totiž môžu byť pružinové, ku ktorým patria aj taštičkové matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace/tastickove-matrace a sendvičové matrace. Pružinové matrace je vhodné kombinovať či už s klasickým dreveným roštom alebo lamelovým roštom, no rozhodne sa neodporúča používať ich s polohovateľným roštom, nakoľko by mohlo dôjsť k poškodeniu.

Okrem toho je potrebné brať do úvahy aj rozmery matraca, pri čom by mal byť zhruba o 20 centimetrov dlhší ako je vaša výška a maximálne 2/3 z neho by mali byť zapustené do konštrukcie postele. V neposlednom rade nezabúdajte ani na poťah, ktorý by mal byť snímateľný a prateľný a vybrať si už môžete aj z takých, ktoré sú vhodné pre alergikov, či pre ľudí, ktorí sa nadmerne potia.