Ako vyčistit koberec

Koberce má snáď každá domácnosť. Bez kobercov to nie je ono. Lenže tiež veľa ľudí zabúda na to, že práve v kobercoch sa usadzuje špina a nečistoty, ktoré tam nemajú čo robiť. Aby sme mali vždy koberce čisté, musíme ich pravidelne čistiť, vysávať a prať. Pokiaľ na toto budeme zabúdať, môže sa u nás objaviť alergia alebo astma (ale nemusí). Keď astmu alebo alergiu už máte ako ja, tak by ste sa o to viac na čistenie kobercov mali zamerať. Ja som napríklad konkrétne alergická na roztoče a zvieracie chlpy, ktoré mi robia zle. A viete, čo sú to vôbec roztoče? To sú také baktérie ľudským okom neviditeľné, ktoré práve tieto choroby ako astma spôsobujú.

c

Koberce by sa mali vysávať aspoň dvakrát týždenne. Ja ich vysávam každý druhý deň, pretože som alergik a inak to jednoducho bohužiaľ nejde. A aj keď sa mi nechce, tak ich pravidelne čistiť musím, pretože inak začnem pocikať a mať takú tú hroznú alergickú nádchu a to je naozaj veľmi nepríjemné. A ako vlastne poznať, že koberec doslúžil? Už ho máte trebárs dlho. Keď si k nemu čuchate, ucítite taký smrad. Vtedy ho musíte vyhodiť a kúpiť nový. Zvlášť v tých kobercoch, ktoré už ľudia majú napríklad 10 rokov, je plno nečistôt a mali by si kúpiť nový, pokiaľ nechcú riskovať svoje zdravie.

c

My máme koberce v obývačke av spálni. A pravidelne ich upratujem, priateľ mi s tým hrozne veľmi pomáha. V kuchyni ich nemáme, tam by sa ani nehodili. A u alergikov to samozrejme úplne rovnako ako s kobercami platí aj s perinami – musí sa pravidelne prať a čistiť, tak na to nezabúdajte. Alergiou trpím od malička a nemôžem mať ani žiadne domáce zviera, pretože by sa mi urobilo zle a veľmi ma to mrzí. Takže môžem mať iba tie, ktoré sú bez chlpov. A ak už sami nezvládate čistenie, najmite si čistenie kobercov poprad. Táto firma vám rada so všetkým pomôže.