Matcha čaj -varianty prípravy

Zelený čaj Matcha je ideálnym čajom pre všetkých čajových začiatočníkov. Je tomu tak z viacerých dôvodov. Prvým dôvodom je jemnejšia chuť a menšia horkosť pri tomto type zeleného čaju, druhou výhodu je tá, že si čaj zachováva všetky pozitívne vlastnosti a liečivé účinky klasického zeleného čaju. Druhou výhodou je, že príprava Matcha čaju. Príprava je veľmi jednoduchá a zvládnete ju bez akýchkoľvek vedomostí a znalostí ohľadne čajovej prípravy. Nemusíte rozmýšľať koľko stupňovú máte vodu, ani ako dlho by ste mali čaj lúhovať. Jednoducho ho zalejete horúcou vodou a môžete si pochutnávať na zelenom čaji, keď sa ochladí na teplotu, prijateľnú na pitie.

 mactha latte

Dokonca nemusíte ani čakať na ochladenie vody, môžete si čaj Matcha zarobiť aj v studenej vode. Lahodný nápoj podobným káve je matcha latté, ktorý si z matcha čaju môžete urobiť. Jeho príprava je jednoduchá rovnako ako zalievanie granulovanej kávy. Stačí matcha čaj zaliať horúcim alebo studeným mliekom a lahodný nápoj, ktorý nájdete pod názvom matcha latté, máte hotový. Taktiež si matcha čaj môžete pridť do rôznych smoothy nápojov, alebo iných jedál a nápojov, ktoré si pripravujete. Ak ste sa rozhodli matcha čaj vyskúšať, siahnite po overenom predajcovi, ktorý ponúka a garantuje čerstvosť a kvalitu.

matcha čaj

Zaručene čerstvý Matcha čaj v bio kvalite nájdete na internetovej stránke Totalvital, odkiaľ si čaj môžete ľahko objednať. V ponuke máte niekoľko typov a balení Matcha čaju ako aj zmes na prípravu Matcha latté nápoja a taktiež všetky pomôcky na japonskú tradicionálnu prípravu tohto druhu čaju. Tradične sa Matcha čaj podáva v keramickej miske zamiešaný bambusovou metličkov, ktorý je nasypaný malou bambusovou lyžičkou. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý čaj z ponuky objednať, neváhajte nás kontaktovať mailom alebo telefonicky a radi vám pomôže s výberom.

Publikováno v Nezařazené