Základná starostlivosť o pleť

Ženy sa veľmi radi líčia, no niektorým sa nechce starať o svoju pleť a tak nevyzerá moc dobre. Minimálne 2x do týždňa by však mali venovať kvalitnému čisteniu svojej pleti aspoň pár minút a ona sa vám určite pozitívne odvďačí. No tieto kroky by mala každá jedna z vás robiť denne.

Čistenie je najzákladnejšou činnosťou, ktorá je začiatkom dobrej starostlivosti o pleť a určite ju nevynechávajte. Počas dňa sa na pleť nahromadia rôzne špiny a baktérie, ktoré je potrebné odstrániť, aby sme časom nemali rôzne vyrážky alebo upchaté póry. Na čistenie viete použiť rôzne čistiace gély, peny alebo mlieka. Pre každý typ pleti je však vhodný iný druh a preto je dôležité zistiť, aké sú vhodné práve pre vás, aby ste si viac neuškodili ako urobili osohu.

Starostlivosť o pleť - krém

Tonizácia pomocou kvalitnej pleťovej vody alebo tonika pomôže pleť dokonale prečistiť, hydratovať a stiahne vám póry. Vďaka nej zároveň bude vaša pleť pripravená na pôsobenie ďalších kozmetických prípravkov.

Hydratácia pomocou séra, fluidu alebo hydratačného denného krému určite nesmie chýbať vo vašej dennej rutine. Je dôležitá na každý typ pleti, vrátane mastnej. Viete si nájsť presne taký produkt, ktorý bude vyhovovať vašej pleti.

Regenerácia a výživa, ktorú viete docieliť výživnými sérami, ktoré obsahujú látky potrebné pre správne fungovanie vašej pleti. Pokiaľ sa cez deň líčite a dávate si pod make-up podkladovú bázu, určite vyskúšajte aplikáciu nočného krému, ktorý bude pôsobiť, kým budete spať.

Starostlivosť o pleť - tonizačná voda

Ochrana proti slnečnému žiareniu je ďalším dôležitým krokom, aby bola vaša pleť pekná. Využívajte ju celoročne, nielen počas horúcich letných dní. Najlepšie na pleť je používať vysoký stupeň ochrany a to až SPF 50+, ktorý dokáže zabrániť prejavom starnutie a následným vráskam, s ktorými nie je ani jedna z vás spokojná. Dokonca pomôže zosvetliť existujúce farebné nedokonalosti a pigmentové škvrny,

Posledným krokom dennej starostlivosti o pleť je starostlivosť o očné okolie v podobe jemných gélov a krémov, ktoré sú vhodné na citlivé očné okolie. Krém aplikujte 2x denne a to ráno a večer pomocou končekov prstov.Uvidíte, že po týchto krokoch a pravidelnej starostlivosti sa vám pleť odmení tak, že budete s ňou spokojné.