Pripravme sa na leto už dnes

Blíži sa leto a s ním aj nezadržateľne rastú teploty. Dobre si spomíname na minulé leto, ktoré nám prinieslo aj rekordné horúčavy. Ako sa schladiť počas horúcich letných dní? Na výber máme hneď z niekoľkých možností.

Kúpanie a pobyt pri vode

Jednoznačne najobľúbenejšou činnosťou počas leta je kúpanie na kúpaliskách a vodných nádržiach alebo jazerách. Aj v okolí Bratislavy ich máme hneď niekoľko. Voda je príjemná a slnečné lúče nám dobíjajú vitamín K. Čo viac si môžeme želať. Deti počas letných prázdnin doma s obľubou skáču a hrajú sa v bazénoch, ktoré sú už súčasťou takmer každej domácnosti, ktorá disponuje vlastným dvorom. Okrem pohybovej aktivity má trávenie času vo vode veľa ďalších pozitívnych prínosov.

čaká nás leto

Ľadové osvieženie

Schladiť nám pomáha aj mnoho vyhľadávaných limonád. Do módy sa dostávajú miesto sirupov limonády. Ich svieža chuť a nekonečné množstvo variácii nám poskytuje neustále iné možnosti. Ľevanduľová limonáda, citronáda, limonády s celým ovocím alebo dužinovou drťou. Ktorú vyskúšate ako prvú? Nesmieme zabudnúť ale ani na ľadové drte z mrazeného alebo čerstvého ovocia. Sú jednoduché na prípravu, bio, bezgluténové, bezlaktózové a vždy čerstvé. Jediné čo k nim potrebujete je ľad, mrazené ovocie a mixér.

klimatizácia

A čo takto si iba vyložiť nohy

Samozrejme nesmieme zabúdať na domáci relax. V príjemnom vychladenom prostredí. Klimatizácia je už dnes štandardom, hlavne kvôli teplotám v priestoroch na bývanie. Vďaka ľahkému ovládaniu a možnosti nastaviť si príjemnú teplotu, nás letné horúčavy trápiť nemusia. Na trhu nájdeme množstvo modelov s rôznymi funkciami. Od malých jednoizbových jednotiek, po väčšie a výkonnejšie klimatizácie, ktoré vychladia celý priestor domu či kancelárie. Ich použitie má aj iné pozitívna. Napríklad nižšie zaťaženie rodinného rozpočtu. Oproti iným chladiacim telesám ako napríklad mobilným klimatizáciám alebo ventilátorom, majú nižšiu a rovnomernejšiu spotrebu energií. Jej používaním teda šetríme. Práve preto patrí k jedným z opatrení na zefektívnenie využívania energií a spadá do energeticky úsporných kategórií A pri energetickej certifikácii budov.

Publikováno v Nezařazené