Zabráňte havarijnej situácii a dajte vaše potrubia do rúk odborníkov

Potrubia a kanalizácie nie sú na mysliach väčšiny ľudí na každodennej báze až do momentu, kedy praskne potrubie alebo sa upchá kanalizácia. To môže spôsobiť veľa škody napríklad ak vám voda prerazí do domu. V prípade takejto havarijnej udalosti, upchania, či prevencie je dobré nechať riešenie na profesionálov, čo vám zaručí nonstop krtkovanie v Bratislave.

otvorená kanalizácia šachta

Základnou službou je čistenie kanalizácií a odpadových potrubí, ktoré môžu byť nepriepustné, poprípade je odtok spomalený kvôli usadeninám na stenách potrubia. Nánosy vytvárajú nečistoty a mastnota z drezu, či vane, čo je aj dôvod, prečo sa neodporúča vylievať kuchynský odpad do záchodu, či drezu. Ak sa vám zdá, že je váš odtok pomalší, dajte si ho vyčistiť čo najskôr, aby ste predišli havarijnej situácii. Profesionálne čistenie kanalizácie, inak povedané krtkovanie, je možné vykonať elektromechanicky alebo vysokotlakovým čistením. Pri elektromechanickom čistení sa používa oceľová struna, ktorá rotáciou a vibrovaním uvoľní usadené potrubie. Vysokotlakové čistenie sa vykonáva pomocou tlakového čerpadla a hadice s tryskov dlhou niekoľko desiatok metrov. Toto čistenie uvoľní upchaté potrubia a zároveň vyčistí aj usadeniny na stenách, pričom je riziko poškodenia kanalizácie len minimálne a nie je potrebné vstupovať do šachty.

upchaté staré potrubie

Dôležitá je aj prevencia a preto je možný aj TV monitoring kanalizácie, pri ktorom sa zavedie kamera do potrubia a tá môže lokalizovať príčinu poruchy alebo preveriť stav potrubia. Možno potrebujete určiť presnú trasu kanalizácie, či potrubia a v tom prípade skúste trasovanie, ktoré môže odhaliť nie len poruchy ale aj zistiť trasu, či hĺbku potrubia. Rovnako ak rekonštruujete, meníte sanitu alebo potrebujete osadiť novú, sú vám k dispozícii inštalatérske práce ako montáž WC alebo sanity, či príprava rozvodov kanalizácie a jej opravy.