Výhodné sídlo spoločnosti

Ste začínajúci podnikateľ? Chcete začať podnikať výhodne a efektívne? Pri zakladaní či už spoločnosti alebo živnosti je potrebné zriadiť si sídlo. Teda, miesto kde budete svoju podnikateľskú činnosť prevádzkovať. Môže ísť o bytový či nebytový priestor. Ale ak však nemáte k dispozícii vlastné priestory, celkový, respektíve mesačný prenájom vás vyjde celkom draho. Nielenže je doň potrebné veľa investovať, ako začínajúci biznisman nemáte záruku, či sa váš biznis na trhu uchytí, a čo vám prinesie predpokladané zisky. Ale máme pre vás dobrú správu. Aj pre tento problém existuje správne riešenie.

Počuli ste už pojem registračné sídlo alebo virtuálna adresa? V podstate je to jedno a to isté. Ide o virtuálne sídlo, ktoré predstavuje službu pre spoločnosti a živnostníkov. A tu sú niektoré jeho výhody.

sídlo

Jednou z mnohých výhod virtuálneho sídla je, že ho môže využívať ktorákoľvek firma alebo živnostník z akejkoľvek časti Slovenska. Každá firma musí mať uvedenú svoju adresu. Mnohí tak zadávajú adresu svojho trvalého bydliska, čo so sebou často prináša aj isté problémy a riziko. To vám však pri virtuálnom sídle nehrozí. Okrem toho ušetríte nemalú sumu za prenájom tohto sídla, keďže virtuálna adresa stojí naozaj len zopár eur mesačne. Virtuálne sídlo vám zabezpečí anonymitu a oslobodenie od náhodných daňových kontrol.

firma

Najlukratívnejším mestom pre firmy na Slovensku je naše hlavné mesto Bratislava. Aj váš podnik môže sídliť v prestížnej časti tohto mesta. Je vyhľadávaný nielen u domácich ale aj u zahraničných podnikateľov. Nemusíte sa obávať, že by šlo o niečo vymyslené a nereálne. Virtuálne sídlo Bratislava sa viaže ku konkrétnej nehnuteľnosti, lenže podnik tam reálne nevykonáva svoju činnosť.

Virtuálne sídlo ponúka aj niečo navyše. Sprostredkovatelia tejto služby poskytujú možnosť prenájmu reprezentačných priestorov. Napríklad konferenčnej miestnosti v plným vybavením, kde môžete viesť porady a rokovania so svojimi obchodnými partnermi.