Rozbehnúť biznis s kúpenou firmou

Rozbehnúť podnikanie nie je ľahké. A to najmä kvôli byrokratickým postupom a v mnohých prípadoch aj časovej tiesni. Založiť svoju vlastnú firmu znamená, zapísať ju do Obchodného registra (OR SR), na živnostenský a daňový úrad. Zvyčajne to zaberie viac času a pri týchto postupoch sa vyskytne viac chýb a nedorozumení, než by sa zo začiatku mohlo zdať.

LEGO, podnikateľ, stres

Veľa nádejných podnikateľov sa svojho plánu vzdali, nakoľko nemali čas a možno ani trpezlivosť na podstúpenie týchto, nie práve ľahkých postupov. Hoci v súčasnosti to rozbiehajúci sa podnikatelia predsa len vedia vyriešiť, a to aj inak, než založením svojej vlastnej firmy a jej zápisom do OR SR. Radšej sa porozhliadnu a navštívia firmy na predaj Ezmluva.

Prečo zvolia takéto riešenie?

  • Je to jednoduchšie a hlavne to zaberie menej času. Čo je teda zároveň dôvod pre tých podnikateľov, ktorých pri ich pláne poháňa nedostatok času. Proste si kúpia už založenú firmu.

V takomto prípade je potrebné hľadať firmy z overených zdrojov a respektíve nájsť spoľahlivých sprostredkovateľov. Možno chcú kúpiť firmu s históriou a možno je pre nich najlepším riešením naopak novozaložená a pripravená ready made s.r.o.

Papier, mobil, káva

Firma s históriou má výhodu v tom, že sa na trhu pohybuje už dostatočne dlhú dobu, počas ktorej si stihla medzi obchodnými partnermi vybudovať dobré meno a prešla mnohými nástrahami. Tým sa ale dostávame k možnému riziku pri ich kúpe- je potrebná licenčná garancia, že tieto obchodné spoločnosti sú čisté, teda zbavené prípadných pohľadávok a záväzkov.

Naopak novozaložené obchodné spoločnosti, čiže ready made s.r.o. sú čerstvé, založené za účelom, aby sa predali. Pri týchto firmách je však spravidla nižšie riziko nevybavených pohľadávok a záväzkov z minulosti. Sú vhodné pre každého podnikateľa, ktorý chce rozbehnúť biznis v čo najkratšom čase s minimálnym rizikom.