Prekáža vám slnko na terase?

Mať terasu je snom nejedného obyvateľa panelákov. V niektorých prípadoch ľudia pri stavaní domu nerozmýšľajú nad otočením terasy. V niektorých prípadoch je terasa na rodinnom dome otočená na slnečnú stranu. Otočenie terasy na slnečnú stranu je samozrejme veľkou výhodou, pretože dostatok svetla je príjemn. V opačnom prípade je terasa, kde je stále tieň a chládok menej praktická. No aj slnečné žiarenie vám môže narobiť poriadne vrásky. Predstavte si, že počas leta, kedy sú teploty na teplomeri okolo 30°C je rovnaké teplo aj na vašej terase. A príjemné slnečné žiarenie, ktoré dopadá priamo na vašu terasu je ešte neznesiteľnejšie.

rolety na terasu

Počas leta je pobyt na priamom slnku skutočne obmedzujúci. Je však nemusíte Hneď všetok čas stráviť zavretý vnútri. Spravím slnečným žiarením či inými nežiadúcimi podmienkami vám pomôže tienenie na terasu. Tienenie na terasu môže mať rôzne podoby. Ak je vaším jediným problémom len mierne slnko postačí vám markíza. No ak máte terasu väčšinu dňa na priamom slnku, bývate v oblasti, kde býva častý vietor, či váš pobyt na terase vám znepríjemňuje vo večerných hodinách lietajúcich hmyz, máte aj iné efektívnejšie možnosti tienia na terasu. Rolety či žalúzie sú čím ďalej, tým viac obľúbenejšie.

rolety

V prípade vonkajších roliet na terasu sa môžete spoľahnúť na dokonalú ochranu pred priamym slnečným žiarením a navyše aj pri úplnom zatienenie budete mať na terase dostatok denného svetla vďaka semi priehľadnej vlastnosti roliet z textílie. Ak si vaše podmienky vyžadujú efektívnejšie tienenie napríklad v prípade silného vetra, zvoliť si môžete hliníkové exteriérové žalúzie. Či už ste sa pre nejaký tip tienenia na terasu rozhodli alebo stále si neviete vybrať a potrebujete vedieť viacero pre a proti tieneniu na terasu navštívte stránku screenoverolety.sk a využite možnosť konzultácie od odborníkov.

Publikováno v Nezařazené