Pokrok sa nedá zastaviť, cítime ho všade

Osvetlenie interiérov a vonkajších priestorov sme prenechali LED svietidlám, teda najmodernejšej technológii, ktorá sa využíva pri výrobe všetkých typov svetelných zdrojov. Bez väčších problémov si jej výhody užívame už zopár rokov, svietime si v domácnostiach, ale aj na pracoviskách či športových priestoroch a všade tam, kde potrebujeme.

Tvar, ktorý patrí k modernému štýlu

V mnohých miestnostiach vytvárajú umelé osvetlenie svietidlá, v ktorých sú nutné žiarovky. Doposiaľ to boli halogénové, ale s príchodom LED technológie sa vytrácajú a svetlo nám prinášajú žiarovky, ktoré sú úsporné, šetria životné prostredie, ich životnosť je podstatne dlhšia a dajú sa aj všestrannejšie využívať. LED žiarovky si svoju popularitu zaslúžia aj led žiarovky vďaka univerzálnosti, čo znamená, že ak žiarovka doslúži, nie je nutné kupovať celé svietidlo, stačí vyhasnutú žiarovku vymeniť za novú, pretože majú kompatibilné pätice s ich predchodcami.

Všetky LED svetelné zdroje sa vyrábajú v troch odtieňoch bielej farby, studenej, teplej a neutrálnej, ktoré sa využívajú v miestnostiach či priestoroch podľa typu činnosti. DUAL-WHITE je systém, vďaka ktorému si diaľkovým ovládačom môžeme zvoliť potrebnú intenzitu svetla, jeho odtieň alebo predvoliť stmievanie. Technológia však pokročila oveľa ďalej a k dispozícii máme už aj RGB a RGB-W LED žiarovky, ktoré nám do priestoru vnášajú farebné odtiene svetla v širokom spektre existujúcich farieb.

LED pásiky sú novinka

Internetové obchody ponúkajú LED žiarovky s päticami E14, E27, G9, GU10 a MR16, ale ak nechcete vo svojom interiéri moderné tvary žiaroviek, tak určite budete vďační za edíciu s názvom FILAMENT, ktoré svojim dizajnom v tvare banky vrátia späť čaro minulých rokov aj do vašej domácnosti. Bez rozdielu názvu či typu LED svietidla, všetky sú v súčasnosti to najlepšie, čo v tomto segmente máme k dispozícii. Šetria naše životné prostredie aj peňaženky a zároveň sú prínosom k modernému poňatiu interiérov.

Publikováno v Nezařazené