Online chudnutie- dobré riešenie, alebo dobrý marketingový ťah?

Na internete narazíte na množstvo ponúk, ako schudnúť online. Čo to znamená v praxi? Po tom, ako zaplatíte poplatok, sa stanete členom kurzu, ktorý prebieha prostredníctvom e-mailov a zasielania rôznych diétnych plánov a rád na redukciu váhy. Nemusí ísť vôbec o zlú voľbu. Dôležité však je, nenaletieť podvodníkom.

hubenost
 
Pri množstve takýchto ponúk je veľmi ťažké vytvoriť konkrétny zoznam serióznych firiem, či podnikateľov. Ak sa teda pre takýto spôsob chudnutie rozhodnete, určite si najprv zadajte názov danej ponuky do internetového vyhľadávača. Prelúskajte diskusie, v ktorých si viete prečítať o skúsenostiach iných ľudí. Ak vám zadaný výraz nevyhľadá ani Google, na danú ponuku zabudnite a začnite hľadať ďalšiu.
 
Ak sa budete chcieť do takéhoto programu zapojiť, pravdepodobne sa budete musieť na začiatok registrovať. Táto služba, by nemala byť v žiadnom prípade spoplatnená. Ak od vás však pýtajú peniaze už na začiatku, so všetkou pravdepodobnosťou ich od vás neprestanú pýtať ani časom. Na druhej strane nie je nič zvláštne, že si budete musieť za online chudnutie zaplatiť. Verte, že nikto nebude robiť nič zadarmo, takže sa nemusí ihneď jednať o podvod. Dôležitá je skôr primeraná a hlavne fixná cena. Vypýtajte si preto na začiatok oficiálny cenník všetkých služieb.
 
Môžete sa stretnúť aj s tým, že vám váš osobný, virtuálny tréner, začne ordinovať rôzne výživové doplnky, vďaka ktorým určite schudnete a naopak bez nich bude vaša diéta stopercentne neúčinná. Aj v tomto prípade, by sme mali spozornieť a hlavne nič nekupovať. Iné je to samozrejme vtedy, ak vám váš tréner niečo iba odporučí.

dieta
 
Neseriózni podnikatelia vás nemusia obrať iba o peniaze, ale taktiež vážne poškodiť vaše zdravie. Nie jeden zákazník naletel takýmto marketingovým ťahom a jediné miesto kde chudol, bol jeho účet. Neodborné rady a postupy vám navyše dokážu rozhádzať celý organizmus a nevyvážená diéta, trvalo poškodiť trávenie. Preto nikdy nepodceňujte správny výber online chudnutia.