Obchodné sídlo spoločnosti a jeho virtuálna verzia

Pri zakladaní spoločnosti je výber správneho obchodného sídla kľúčovým rozhodnutím, ktoré môže ovplyvniť jej celkové fungovanie. Kým niektoré spoločnosti nevyžadujú disponovať veľkými firemnými priestormi ani kanceláriami, iné naopak určité kancelárske, prípadne obchodné priestory nevyhnutne potrebujú k podnikaniu a vykonávaniu podnikateľskej činnosti mať. Ďalšie spoločnosti, medzi ktoré patria najčastejšie rôzne internetové obchody so službami a e-shopy ponúkajúce produkty, môžu mať ako svoje obchodné sídlo pokojne aj osobnú adresu bydliska.

virtuálna adresa

Problém však zase môžu predstavovať chýbajúce skladové priestory, najmä ak ide o sortiment väčších produktov, ktoré nemôžete skladovať doma. Drahý prenájom nehnuteľnosti alebo kancelárskych či skladových priestorov môže pre spoločnosť predstavovať zbytočne vysoké náklady, ktoré mohla investovať do svojho rozvoja, prípadne do iných potrebných vecí. Pre určité spoločnosti, ktoré nutne nevyžadujú mať neustále otvorenú pobočku pre každodenný kontakt so zákazníkmi je k dispozícií zaujímavé riešenie.

virtuálne sídlo

Týmto riešením je virtuálna verzia obchodného sídla, tzv. virtuálne sídlo, ktoré je cenovo dostupnou alternatívou k vyriešeniu drahých nájmov. Pokiaľ ste o virtuálnych sídlach nikdy nič nepočuli, ide o čoraz častejšie využívanú službu, ponúkajúcu obchodnú adresu, kde však spoločnosť nesídli naozaj fyzicky. Táto adresa sa následne môže využiť na zapísanie oficiálneho obchodného sídla v Obchodnom registri a taktiež sa bude uvádzať aj na všetkých obchodných dokumentoch. Za poplatok, ktorý je v porovnaní s drahými prenájmami iba pár eur mesačne, môžete získať veľmi dobrú adresu niekde v meste a navyše v cene je väčšinou zahrnutých i niekoľko služieb. Základná služba, ktorú väčšina virtuálnych sídiel poskytuje, http://www.libochovice.cz/index.php%3Fart%3D536 je preposielanie došlej pošty, aby ste pre ňu nemuseli chodiť zbytočne v niektorých prípadoch aj stovky kilometrov. Vrátane toho mnoho virtuálnych sídiel ponúka na zapožičanie zasadacie priestory, kde môžete zorganizovať stretnutie s vašimi obchodnými partnermi.