Doprajete si masáž s erotickým nádychom

Senzuálna, inak známa aj ako zmyslová masáž je praktika, ktorej cieľom je zvýšenie intimity v partnerskom vzťahu. Intímnu masáž zvyčajne vykonávajú pári v prostredí domova, kde sa cítia najviac pohodlne. Praktizujú ju však aj jednotlivci bez partnera, ktorý túžia po zmene či osviežení každodenného života.

Zmyslová masáž je často zamieňaná za formu sexuálnych služieb a tento pojem je v dôsledku toho niekedy nesprávne interpretovaný. V skutočnosti, či už sa vykonáva doma alebo v kúpeľoch, masáž nie je vo svojej podstate erotickej povahy. Táto praktika je preto odsudzovaná mnohými ľuďmi, aj keď so sebou prináša mnoho výhod.

Masáž

Medzi jej benefity patrí jej schopnosť zvýšiť intimitu v spoločnom vzťahu. Cieľom senzuálnej masáže je rozvinutie hlbšieho emocionálneho puta medzi partnermi. Po tejto skúsenosti by sa mal pár cítiť viac spätý, a vzťah v ňom by sa mal stať ucelenejším. Použité masážne techniky sa môžu líšiť v závislosti od toho, čo je komu pohodlnejšie a čo je konkrétnym cieľom masáže. Partneri môžu rozvíjať svoje vlastné masážne pohyby či dokonca integrovať techniky z rôznych typov masážnych praktík a dokonca absolvovať párové masážne kurzy, ktoré vyučujú profesionálni masážni terapeuti.

Masážny kameň

Senzuálne masáže https://bratislavatantra.sk/tantricka-masaz/ sú určené hlavne na relaxáciu. Na záver masírovania by sa obaja partneri mali cítiť pokojnejšie a uvoľnenejšie. Takáto praktika slúži aj ako nástroj pre uvoľnenie podvedomého stresu a napätia, ktoré veľmi často vedia vo vzťahu zavariť. Dotyk má okrem iného i tendenciu podporovať a vytvárať hlbšie emocionálne putá. Pri senzuálnej masáži je kladený dôraz na udržiavanie neustáleho fyzického kontaktu počas vykonávania masáže. Ľudia či skúsení maséri môžu používať pomôcky ako masážny olej, krém, či dokonca exfoliačné rukavice, aj keď nie sú vyslovene nevyhnutne potrebné. Masáž možno vykonávať aj úplne oblečení, ak sa tak partneri cítia pohodlnejšie.