Bezpečnosť a odolnosť vstupných dverí musia byť prioritou!

Vstupné dvere by sa od tých interiérových mali odlišovať svojou robustnosťou, respektíve musia byť o niečo odolnejšie, pevnejšie a bezpečnejšie. A dôvody hádam ani nemusím pripomínať, ale predsa- Typ bezpečnostných dverí by nás mal ochrániť pred možným vlámaním či dokonca pred vznikom požiaru. V oboch prípadoch je populárny protipožiarne dvere predaj, kedy vlastne vsadíme na istotu a týka sa to najmä bytov, domov, podnikov,…respektíve priestorov, ktoré ukrývajú značnú časť majetku.
vstupní dveře
Preto niet divu, že práve na vchodové dvere sú kladené náročnejšie požiadavky, kedy je sympatický dizajn vítaný, ale nie je prioritou (ako je tomu u dverách v interiéri). Prioritou sú v tomto smere odolnosť a zaručená ochrana. Z tohto dôvodu je pri rekonštrukciách vyžadovanou súčasťou práve typ protipožiarnych vstupných dverí, ktoré sa stávajú základným požiadavkom pri novostavbách. V prípade panelákov ide vlastne o prioritu až povinnosť, ku ktorej sa viaže aj vyhláška, ktorá vraví o tom, že každý z bytov je samostatným požiarnym úsekom a teda by mal byť chránený tým, že variant protipožiarnych dverí nielenže zabráni šíreniu požiaru, ale takisto uchráni únikovú cestu.
Zoberme takisto do úvahy fakt, kedy napríklad v roku 2017 vzniklo takmer 15 000 požiarov a žiaľ takmer 90 obetí na životoch. Z toho je známe, že viacerým obetiam, ktoré prežili, pomohli práve odolnostné vlastnosti protipožiarnych dverí.
nouzové značky
Aj z tohto dôvodu sa stávajú u novostavieb istým požiadavkom a stále nutnejším bezpečnostným opatrením. Ak však nevravíme o novostavbách, ale o čerstvých rekonštrukciách súkromných domov, rozhodnutie, či je potrebné týmto doplnkom disponovať, záleží predovšetkým od názoru projektanta.
· No ani to nemení nič na tom, že táto výbava sa v nemálo prípadoch stáva prioritou a podobný názor zastávajú aj poisťovne.

Publikováno v Nezařazené