Zahoďte obavy zo skleneného zábradlia

Sklenené zábradlie je viac než len dekoračný prvok v moderných interiéroch; je spojením elegancie, bezpečnosti a funkcionality. Ak si ceníte nadčasový dizajn a hľadáte spôsob, ako dodat svojmu domovu či obchodnému priestoru štýl a bezpečnosť, sklenené zábradlie je tou správnou voľbou.

Sklenené zábradlie má jedinečnú schopnosť minimalizovať vizuálny vplyv na priestor. Pri celosklenených samonosných zábradliach nebudete mať pocit zúženého priestoru; naopak, váš interiér sa otvorí, stane sa vzdušným a moderným. Sklo je tiež výborným materiálom na zabezpečenie dostatočného priechodu svetla, čím vaše miestnosti ožijú a získajú jas.

Detail skleneného zábradlia

Pri výbere spôsobu uchytenia skleneného zábradlia máte viacero možností. Bodové úchyty s povrchovou úpravou nerez dodávajú zábradliu eleganciu a moderný vzhľad. Alternatívne môžete zvoliť uchytenie do hliníkového profilu, pričom možnosti kotvenia profilu sú prakticky neobmedzené – buď z čela, alebo z vrchu. Ak hľadáte najčistejší dizajn, možnosť úplného zapustenia profilu do podlahy vytvára efekt, kedy sa sklenené zábradlie zdá vychádzať priamo zo zeme. Profily na samonosné sklenené zábradlie sú vyrobené z kvalitného hliníkového materiálu s povrchovou úpravou elox alebo inox v prevedení brúsená nerez.

Môžete mať obavy z toho, že sklo je krehké a neodolné. V prípade skleneného zábradlia to však neplatí. Pri výrobe zábradlia sa používa špeciálne tvrdené sklo, ktoré je niekoľkonásobne odolnejšie proti nárazom a vyznačuje sa vysokou mechanickou pevnosťou. To znamená, že nemusíte mať obavy o bezpečnosť. Sklenené zábradlie poskytuje ochranu, pričom zároveň nezakrýva vašu krásnu architektúru a interiér.

sklenené zábradlie na terase

Sklenené zábradlie je viac ako len estetický prvok. Svojou odolnosťou a bezpečnosťou je vhodné nielen do interiérov, ale aj exteriérov. Exteriérne sklenené zábradlie nie len skrášli váš exteriér, ale tiež zabezpečuje bezpečný a moderný vzhľad. Je ideálne na balkóny, terasy, schody a mnoho iných aplikácií.

Ak ste rozhodnutí investovať do skleneného zábradlia, neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle +421 918 973 211. Radi vám poskytneme viac informácií a upresníme cenu na základe vašich individuálnych potrieb. Sklenené zábradlie nie je len doplnkom, je to investícia do bezpečnosti, krásy a modernej elegancie.